75-lecie Teatru Syrena - Interaktywna komedia kryminalna.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.
"HALLO SYRENA,  czyli premiera się odbędzie"
Celem projektu jest realizacja mockumentu (fikcyjnej opowieści udającej film dokumentalny) o przygotowaniu spektaklu z okazji 75lecia Teatru Syrena. W ramach fabuły, podczas prób jeden z aktorów zostaje zamordowany; to widzowie, oglądając film na platformie YouTube, zdecydują o zakończeniu opowieści, wybierając jedną z kilku ścieżek przygotowanych przez twórców. Przyjęcie komediowej formuły mockumentu, która przeradza się w popularny wśród polskich odbiorców kryminał, ma przyciągnąć nowych widzów i zapewnić atrakcyjną formułę do opowieści o historii oraz teraźniejszości Teatru Syrena. Z kolei pozostawienie w rękach widzów decyzji o zakończeniu historii jest nawiązaniem do realizowanego w teatrze cyklu „Morderca jest wśród nas”, gdzie widownia decyduje o finałach spektakli. Zaimplementowanie tego mechanizmu do projekcji w serwisie YouTube jest innowacyjnym rozwiązaniem, niestosowanym do tej pory w polskiej kulturze.
Realizatorzy:
Michał Wybieralski (scenariusz)
Joanna Drozda (reżyseria)
Jolanta Łobacz (kostiumy)
Wojciech Kaniewski (zdjęcia, montaż)
Aleksandra Ślązak (kierownictwo produkcji)
Aleksandra Tomaszewicz, Katarzyna Lamentowicz (charakteryzacja)

Obsada:

Statyści:

Copyright ©2020 Fundacja Syreny, All Rights Reserved.
Fundacja Syreny  |  Litewska 3 - w budynku Teatru Syrena